Doç. Dr. Ömer Naci Ergin

5 Kasım 1976 yılında Mersin’de doğdu. Üniversite öncesi eğitimini Mersin’de tamamladı ve İçel Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesini 2001 yılında bitirdikten sonra, uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda 2002-2007 yılları arasında tamamladı.

2007-2009 yılları arasında özel bir hastanede yarı zamanlı ortopedi uzmanı olarak görev aldı. Diz kapağı ağrısı ve çıkıkları konusu üzerine “Patellofemoral İnstabilitelerde Tibial Tüberkülün Anteromedializasyonu (Fulkerson Ameliyatı)” isimli uzmanlık tezini yazdı ve tez sınavını başarıyla verdi. Devlet Hizmet Yükümlüsü olarak mecburi hizmetini 2010-2011 yılları arasında Mardin Nusaybin Devlet Hastanesi’nde yaptı.

2011-2012 yılları arasında İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, daha sonra da (2012-2013) Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak görev yaptı.

2013 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde başasistan ve ardından Doç. Dr. Olarak görev yapmakta ve öğretim görevlisi olarak Türkçe Tıp ve İngilizce Tıp Fakültesi lisans derslerine girmektedir.

Kalça Diz Artroplasti Derneği, Türk Omurga Derneği, Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği (TUSYAD), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTDER) kuruluşlarına üyedir. Birçok uluslararası ve ulusal kongrede sözlü ve yazılı bildirileri olup, davetli konuşmacı ve tartışmacı olarak görev yapmıştır. Hakemli uluslararası ve ulusal tıp dergilerinde çok sayıda bilimsel makaleleri ve vaka takdimleri bulunmaktadır. Uluslarası ve Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji kitaplarında çok sayıda bölüm yazarlığı bulunan yazar, bir uluslarası Ortopedi ve Travmatoloji ana textbook kitabı olan Campbell’s Operative Orthopaedics’in son edisyonunun baş çeviri editörlüğünü yapmıştır. Çeşitli ulusal hakemli dergilerde hakemlik görevine devam etmektedir.

2015 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi’nin (TOTEK) düzenlediği BOARD sınavını geçerek Türk Ortopedi Eğitim Konseyi üyesi, 2017 yılında da Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Kurulu’nun (EBOT) BOARD sınavını geçerek Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Kurulu Üyesi olmuştur.

2018’den beri Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) üyesidir ve 2020-2021 İstanbul Tıp Fakültesi UMKE sorumlusudur.

2021 yılı başından beri İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde Doçent doktor ünvanı ile görev yapmaktadır.