Hücresel Tedaviler

Hücresel Tedaviler

Ortopedik hastalıklarda kök hücre, ozon tedavisi ve PRP uygulamaları erken dönemdeki hasarların giderilmesi veya ilerlemesini durudurulması veya yavaşlatılması için uygulanmaktadır.

Trombosit Zengin Plazma (PRP) Tedavisi

Trombosit bakımından zengin plazma terapisi, sporcular tarafından yaralanmadan kurtulmalarına yardımcı olması için sıklıkla tercih edilmektedir.

Saç büyümesini teşvik etmekten yumuşak doku iyileşmesini teşvik etmeye kadar çeşitli nedenlerden dolayı trombosit bakımından zengin plazma terapisi PRP enjeksiyonlarını kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi İçin :

Kök Hücre Tedavisi :

Kök hücre nedir?

Vücudun ana hücreleri olarak kök hücreler

Kök hücreler vücudun hammaddesidir – özel işlevlere sahip diğer tüm hücrelerin üretildiği hücreler. Vücuttaki veya laboratuardaki doğru koşullar altında, kök hücreler, bölünmüş hücreler olarak adlandırılan daha fazla hücre oluşturmak için bölünürler.

Bu yeni hücreler ya yeni kök hücreler (kendi kendini yenileme) ya da kan hücreleri, beyin hücreleri, kalp kası hücreleri veya kemik hücreleri gibi daha spesifik bir işlevi olan özel hücreler (farklılaşma) haline gelir. Vücuttaki başka hiçbir hücre yeni hücre tipleri üretme yeteneğine sahip değildir.

Daha Fazla Bilgi İçin:

Ozon Tedavisi :

Ozon bi valent oksijen O3’tür. Ozon tedavisi etkisi şu şekildedir: ozonun neden olduğu oksijen içeriği artışı hücrelerde enerji üretiminin artmasına neden olur. Yaşlanma sırasında kandaki ve dolayısıyla dokulardaki oksijen içeriği azalır. Sonuç olarak bağışıklık sistemi zayıflar.

Daha Fazla Bilgi İçin: