Fizik Tedavi – Fizyoterapi

Fizik Tedavi

Fizyoterapi, insanların güçlerini, işlevlerini, hareketlerini ve genel refahlarını düzeltmelerine, sürdürmelerine ve en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olan bir sağlık mesleğidir. Fizyoterapi rehabilitasyonun yanı sıra yaralanmanın önlenmesi, sağlık ve zindeliğin teşvik edilmesini içerir. “Fizyoterapi” ve “fizik tedavi” terimleri aynı anlama gelir.

Fizyoterapi nedir?

Fizyoterapistler, yaralanma, hastalık veya sakatlıktan etkilenen gücünüzü, dayanıklılığınızı, hareket kabiliyetiniz ve fiziksel yeteneklerinizi değerlendirme ve geri kazanma konusunda yardımcınızdır.

Fizyoterapistler, vücudun nasıl çalıştığı ve hastalık, yaralanma ve sakatlık belirtilerini değerlendirmek, teşhis etmek ve tedavi etmek için uygulamalı klinik beceriler hakkında derinlemesine bilgi sahibidir.

Bir fizyoterapist, spor, hastalık,iş, yaşlanma ve uzun süre hareketsizlik dönemlerinin neden olduğu birçok fiziksel sorunu yönetmenize ve önlemenize yardımcı olmak için doktorunuzla birlikte çalışır.

Spor Fizyoterapisi

Burkulma, gerilme, yırtılma ve yaralanmalar tüm sporlarda sık görülen bir durumdur. Fizyoterapi tedavisi, profesyonel ve sıradan bir sporcunun daha fazla yaralanma riski olmadan en kısa sürede oyuna geri dönmesini sağlamak için gerekli tedaviyi içerir.

Ortopedi / Manuel Tedavi / Spinal Manipülasyon

Burada görülen en büyük problem bel ağrısı, boyun, diz ve omuz yaralanmalarıdır. Bu uzmanlık kas, tendon, bağ, eklem veya sinir problemlerini tedavi eder.

Ortopedik veya manuel bir terapist, ağrının azalmasına ve güç ve fonksiyonun geri kazanılmasına yardımcı olabilir.

Randevu için aşağıdaki formu doldurmanızı rica ederiz.

İletişim Bilgileriniz


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Rahatsızlığınız ile ilgili bilgi vermenizi rica ederiz